Personel Bilgilendirme Toplantısı


23.12.2020 tarihinde Fakültemizin tüm idari personelinin katılımı ile akreditasyon süreci için fikir alış verişi hedefiyle online platformda bir toplantı gerçekleştirildi.  Bahsi geçen etkinliğin açılış konuşması İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayım Yorğun tarafından yapıldı. Fakültemizin Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Hakan Bektaş ve Dr. Öğretim Üyesi Ü. Serdar Serdaroğlu’nun modern ettiği ve  Akreditaston Koordinatörü Prof. Dr. Dilek Demirbaş ile Fakülte Sekreteri Serkan Saraç’ın sunum yaptığı toplantıda, akreditasyon sürecinde fakültemizin idari işleyiş standartları ve iş akış süreçleri  hakkında konuşuldu.

Açılış konuşmasında fakültemiz idari personelinin, idari anlamda tüm büroların işleyişi noktasında Pandemi öncesi ve sırasında gösterdikleri yüksek gayretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Yorğun; Fakültemiz bölüm ve programlarının akreditasyon sürecinin doğrudan öğrenci işleri, personel ve idari tüm işleyiş ile birlikte ele alınacağına dikkat çekti. Bu bağlamda süreci yönetmek için tüm idari personelimizin yaptıkları önemli kalite standardizasyon çalışmalarına da atıfta bulunan Prof. Yorğun; Akreditasyon sürecinin ancak topyekun akademik ve idari kadroların birlikte çalışması ve uyumu neticesinde gerçekleşebileceğini belirtti.

Fakülte Sekreterimiz Serkan Saraç ve Akreditasyon Koordinatörümüz Prof. Dr. Dilek Demirbaş’ın yaptıkları sunumlarda ise Akreditasyon süreci için idari organizasyon yapılarındaki tüm süreçlerin, görevlerin iyi belirlenmesi anlamında çalışmaların son aşamaya geldiği ve bu noktalarda var olan eksikliklerin hızla giderildiği, çalışmaların yakın zamanda tamamlanacağı vurgulandı.

Fakültemizin akreditasyon sürecinde idari anlamda gerekli bilgi alış verişinin Fakülte Sekreterliği ile Akreditasyon Koordinatörlüğü arasında doğrudan sağlanacağı ve idari personelimizin bu manada ortaya çıkabilecek bilgi gerekliliklerinin giderileceği de önemle hatırlatılmış, bu tip bilgi etkileşimi hedefi ve gündemiyle başkaca toplantıların da düzenleneceği belirtilmiştir.

Fakültemizin idari kadrosuna yönelik olarak düzenlenen ‘Akreditasyon Bilgilendirme Toplantısı’na katılım gösteren tüm idari personelimize çok teşekkür ediyoruz.