Avrupa Atık Azaltım Haftası


Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) Türkiye Koordinatörü olduğu, Avrupa Atık Azaltım Haftası Projesi kapsamındaki etkinlikler bu yıl 21-29 Kasım 2020 tarihlerinde “Görünmez Atık” teması ile gerçekleştirilecek.

Atık azaltma, ürünün yeniden kullanımı ve maddesel geri dönüşüm stratejileri hakkında farkındalık yaratmayı 2009’dan beri temel amaç edinen Avrupa Atık Azaltım Haftası projesi tek bir hafta boyunca sürdürülebilir kaynak ve atık yönetimi hakkında bilinçlendirme eylemlerini teşvik etmeyi amaçlayan bir girişim olarak karşımıza çıkmaktadır. Avrupa Atık Azaltma Projesi atık yönetimi kapsamında 4 temel faaliyet temasına ayak basmakta: Azalt - Yeniden Kullan - Geri Dönüştür - Avrupa’yı Temizleyelim. Bu projeye belediyeler, kamu kurumları, atık yönetim şirketleri, özel şirketler, sivil toplum örgütleri, okullar ve üniversitelerin yanı sıra vatandaşlar da bireysel olarak katılabilirler.

Türkiye’den projeye yönelik tüm başvurular Marmara Belediyeler Birliği koordinasyonuyla kabul edilecek olup başvuru aşamasında ihtiyaç duyulacak tüm detaylara www.marmara.gov.tr/ewwr/ internet sitesinden erişilebilecektir.

Bu gelişmeler çerçevesinde yürütülen koordinasyon çalışmalarına destek olmak üzere fakültemizin siz değerli üyelerinin de katılımını bekliyoruz.