Mezuniyete 3 Ders Sınavı

Başka Üniversitelerin yaz okulundan ders alan ve aldıkları dersler sonucunda mezuniyete en fazla üç dersi kalan ve içinde bulundukları eğitim-öğretim yılı sonu itibariyle kayıtlı olduğu diploma programından mezun olabilmesi için EN FAZLA üç derse kadar başarısız olan öğrenciler için de 15 Ekim 2020 Perşembe günü Mezuniyete Üç ders Sınavı yapılacaktır.

Sınava katılacak öğrencilerin iktisat.ogrenci@istanbul.edu.tr adresine Mezuniyete Üç Ders Başvuru formunu göndererek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri : 7-8-9 Ekim 2020

Sınav Programının Açıklanma Tarihi : 13 Ekim 2020

Sınav Tarihi : 15 Ekim 2020


NOT 1: 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında daha önce Mezuniyete Üç ders Sınav hakkını kullanan ve ikinci kez üç ders sınavına girecek olan öğrencilerimizin Katkı Payı-Öğrenim Ücreti (Harç) yatırması gerekmektedir.

NOT 2: Yaz okulu derslerinin onaylı sonuçlarının 12 Ekim 2020 mesai bitimine kadar Öğrenci İşleri Bürosuna teslim edilmesi gerekmektedir.ÖNEMLİ NOT: Yaz okulu derslerinin sınav sonuçları açıklanmamış veya henüz sınavları yapılmamış ise başvuru sırasında dilekçede belirtilmesi gerekmektedir. Bu durumda olan öğrenciler ŞARTLI sınava alınacaktır.